Wesele w hotelu – czy warto?

wesele w hotelu

Wesele w hotelu staje się coraz częściej wybieraną opcją. Jest ku temu wiele powodów. pierwszym z nich jest wygoda – w tym samym budynku mamy nie tylko organizowane przyjęcie, ale też od razu nocleg, co więcej niemal zawsze hotele w ramach prezentu ślubnego oferują młodej parze noc gratis w najlepszym apartamencie.

Do tego często w hotelach łatwiej o zarezerwowanie terminu przyjęcia weselnego – tradycyjne restauracje najczęściej w sezonie ślubnym mają terminy pozajmowane do przodu nawet na całe lata.

Jednak decydując się na wesele w hotelu powinniśmy zwrócić uwagę na pewne ważne sprawy.

Co nam da wesele w hotelu?

Sama lokalizacja hotelu jest ważna. Hotel w centrum często będzie miał w pobliżu dworzec PKP lub PKS dzięki czemu nasi goście, którzy nie przybywają autem, będą mieli ułatwiony dostęp do hotelu. Za to hotel na obrzeżach będzie tańszy i łatwiej będzie o miejsca parkingowe.

Kiedy jednak zdecydujemy się na konkretny lokal, możemy liczyć na duże wsparcie ze strony jego pracowników. To dlatego, że w hotelach zwykle organizowaniem wesel zajmują się hotelarze, którzy są w stanie doradzić w wielu kwestiach, a także różne zadania wziąć na siebie. Jednak nie każdy będzie chciał skorzystać z takiej pomocy – niektórzy chcą zorganizować wesele sami od A do Z.

Jednak taka pomoc może naprawdę wiele nam dać, profesjonaliści pomogą nam dobrać zarówno kolorystykę przyjęcia weselnego, kwiaty, menu oraz muzykę w taki sposób na naszym weselu w hotelu, aby całość ze sobą należycie współgrała.

Kolorystyka jest kluczowa na ten szczególny wieczór. Jakiego koloru mają być nakrycia, ozdoby, balony? Trzeba to przemyśleć. Pozostając w tym temacie, warto też dobrać kwiaty jakie mają dekorować stoły. Za samo przygotowanie sali odpowiada hotelarz, ale na pewno warto dokonać z nim szczegółowych uzgodnień. W hotelu łatwiej też będzie o ustalenie rodzajów i ilości alkoholu.

Wesele w hotelu to ciekawy pomysł, a przede wszystkim taki, który pozwoli nam skopić się na innych rzeczach, niż pilnowanie każdego szczegółu przyjęcia weselnego – jest to zwłaszcza o tyle istotne, że w taki dzień powinniśmy powinniśmy świętować, a nie martwić się, czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *