Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 329260
 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  „Babci i dziadka, przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
  Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
  No, a gdyby ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
  Babcia i dziadek wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice bardzo kochają.
  Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości”

   

  Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.

  Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. W Szkole Podstawowej w Pieszczu zapraszanie seniorów na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości szkolnych. W związku z feriami zimowymi w tym roku dopiero 03.02.2018r odbyła się ta wspaniała impreza. Na początku wszystkich zebranych gości ciepłymi słowami przywitała pani dyrektor Renata Mazur – Wojciechowska. Dzieci i młodzież  przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, muzyką i humorem. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. To przecież od nich dzieci otrzymują wiele ciepła i dobra. Bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najwspanialsze wakacje i święta? Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci. Uczniowie  obdarowali przybyłych gości upominkami. Jak zawsze mogliśmy liczyć na występ zespołu wokalnego „Pieszczanki”.

  Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

   Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu. I jak bardzo trafnie podsumowała imprezę pani dyrektor – było to piękne spotkanie trzech pokoleń. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

  Magdalena Ochocka – Gastół

   

 • W „Leśnej Oazie”

  „Krzewić radość, promieniować szczęściem, 
  Rozlewać jasność…
  Czyż nie jest to największa przysługa dla innych?”
                                                              (Victor Hugo)

           Czas świąt Bożego Narodzenia już minął, ale uczniowie i nauczyciele z SP w Pieszczu czują jeszcze atmosferę świąt. Część artystyczną w  Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza’’ w Słupsku, dnia 31.01.2018r. zaprezentowali harcerze i zuchy z 3. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „ Promyki”( pwd. M. Banasiak, dh A. Dyrcz), zespół teatralny „ Anigaj”( pod kierunkiem J. Stempień) oraz uczniowie kl. II SP (M. Ochocka-Gastół). Uczniowie zaśpiewali kolędy i pastorałki oraz przygotowali przedstawienie pt. „ Pociąg”. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i z radością. Pensjonariusze byli zachwyceni umiejętnościami wokalnymi i aktorskimi naszych uczniów. My cieszymy się, że mogliśmy sprawić radość i wywołać usmiech na twarzach publiczności.

  pwd. M. Banasiak
   

 • Pomóż nam i „Podaj łapę”


              Zimowa pora roku jest bardzo piękna, ale często niebezpieczna, szczególnie dla zwierząt porzuconych. Ludzie zapominając o własnej odpowiedzialności, o tym że zwierzęta też czują  radość i smutek, cierpienie i ból, w najlepszym wypadku oddają je do schroniska, w najgorszym wyrzucają z samochodu w lesie, w innej miejscowości. 
          Staramy się  uczyć nasze dzieci odpowiedzialności za podejmowane decyzje  i uświadamiać, że zwierzęta, tak jak ludzie potrzebują opieki i poczucia bezpieczeństwa. Dlatego  dnia 31.01.2018r. zuchy i harcerze z 3.Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej  oraz uczniowie klas młodszych ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu odwiedzili zwierzęta w schronisku„ Podaj łapę” w Słupsku. Wizytę poprzedziła akcja „ Pomóż nam” zorganizowana w szkole, w celu zwrócenia uwagi na potrzeby zwierząt bezdomnych oraz zgromadzeniu karmy i różnych rzeczy do ocieplenia psich bud.  
        Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim  rodzicom, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do udanego wyjazdu.
                                                                                          

      pwd. M. Banasiak

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Rozkład jazdy autobusu 03.02.2018r. (sobota)

  Rozkład jazdy autobusu 03.02.2018r. (sobota)

  9:00 - Chudaczewko

  9:02 - Mazów

  9:10 - Wilkowice 

  9:17 - Staniewice 

  9:20 - Nosalin 

  9:26 - Staniewice 

  9:30 - Tyń 

  9:35 Pieszcz 

  9:40 Pałowo 

  9:45 - Pałówko 

  9:50 - Pieszcz

 • Nowy plan lekcji!!!

  Od 29.01.2018r obowiązuje

  nowy plan lekcji na miesiąc luty.

 • Bal karnawałowy

  13 stycznia 2018 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dekoracja sali przygotowana przez samorząd szkolny i panie uczące plastyki wprowadziła dzieci w wesoły nastrój, zachęcający do wspólnej zabawy. 
  Uczniowie przebrani w kolorowe stroje, bawili się znakomicie i z radością prezentowali przygotowane specjalnie na tę okazję przebrania. Podczas zabawy przeprowadzono wiele konkursów, "taniec z krzesełkami", "taniec z balonem", „taniec na gazecie”. Między tańcami można było przekąsić coś słodkiego. Po trzygodzinnej zabawie i tanecznych szaleństwach naszych milusińskich odwiedził Mikołaj i rozdał paczki. Wszyscy super się bawili i choć zmęczeni i wyczerpani nie mieli ochoty wracać do domu. 
  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie poczęstunku!


  opracowała Marzena Juszczyk

 • ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI

   

   

  Mam dla Ciebie, drogi Uczniu propozycję nie do odrzucenia.

  Wykonaj dwie ilustracje do wybranej przez Ciebie książki, którą przeczytasz podczas ferii zimowych. Połączysz pożyteczne z przyjemnym.

  Autorzy najciekawszych prac zostaną nagrodzeni!

   

  Bibliotekarz

  Beata Wrotniak

   

 • 26 finał WOŚP

   

       11 stycznia w naszej szkole odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku licytację poprowadził niezastąpiony pan Artur Struś. Wielu uczniów w tym dniu wróciło do domu z fantami oraz z poczuciem, że pomogą w leczeniu noworodków. Bardzo dziękujemy mamom, które upiekły pyszne ciasta. Rekordem była sprzedaż ciasta za 340 zł! Dziękujemy za udział w akcji i do siego roku! Z licytacji i zbiórki zebraliśmy 4010,69zł. Brawo!!!
  Marzena Juszczyk

 • Harmonogram dowozu uczniów w dniu 13 stycznia (sobota) na godzinę 12.00

  Chudaczewko - 11:00

  Mazów - 11:03

  Wilkowice - 11:10

  Staniewice - 11:15

  Nosalin - 11:25

  Staniewice - 11:30

  Tyn - 11:35

  Staniewice - 11:38

  Pieszcz - 11:43

  Pałówko - 11:50

  Pałowo - 11:53

  Pieszcz - 12:00

   

  ODWÓZ

  Pieszcz - 15:30

  Staniewice - 15:50

 • Zajęcia dodatkowe zerówczaków

  Wzorem roku ubiegłego dzieci z oddziału przedszkolnego biorą udział w zajęciach dodatkowych, na których poznają niecodzienne sposoby wykorzystania artykułów codziennego, domowego użytku.

  W tym roku sprawdzaliśmy, które przedmioty toną, a które unoszą się na wodzie i czy łódka z plasteliny może pływać. Mieszaliśmy kolory i sprawdzaliśmy co powstaje o ich połączeniu. Dowiedzieliśmy się co powstanie z mąki, soli i wody i jakie dzieła sztuki można z powstałej masy tworzyć, poznaliśmy również sposoby barwienia masy solnej. Zbudowaliśmy także wulkan i przy użyciu zwykłych kuchennych artykułów stworzyliśmy lawę. Było sporo zabawy i zdziwionych min, ale przed nami jeszcze kilka niespodzianek.

                                                                                                                                                Kornelia Pituła

 • Świąteczne wspomnienia

   

  Wprawdzie od Świąt Bożego Narodzenia nie minęło wiele czasu ale warto przypomnieć sobie jak przedszkolaki przygotowywały się do tych magicznych dni.

  Nasze przygotowania zaczęliśmy już 2.12.2017r. wycieczką do Fabryki Bombek w Koszalinie. Następnie 6.12.2017r. odwiedził nas Święty Mikołaj i dla wszystkich dzieci zostawił Kalendarze Adwentowe. Wspólnie ustroiliśmy naszą sale i oczywiście przedszkolną choinkę. Natomiast w ramach prezentów świątecznych upiekliśmy pierniczki, które następnie samodzielnie ozdobiliśmy i wręczaliśmy sobie nawzajem podczas szkolnej wigilii. A szkolna Wigilię spędziliśmy z klasą I, był oczywiście opłatek, życzenia, a na stołach tradycyjne potrawy. Nie zabrakło nas również na szkolnych Jasełkach i kolędowaniu. Tym wesołym, ciepłym i rozśpiewanym nastrojem zakończyliśmy stary rok.

  Kornelia Pituła.

   

 • Zabawa karnawałowa

       13 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa w godz.12.00-15.30. Mile widziane przebrania. Dzieci, które nie uczęszczają do naszej szkoły mogą otrzymać paczki w trakcie zabawy, pod warunkiem, że rodzice sami je zakupią wcześniej i dostarczą do sekretariatu

  .  

  ZAPRASZAMY!

 • 26  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

   

  11 stycznia o godz 10.00 w naszej szkole odbędzie się kolejny już finał WOŚP. Bardzo prosimy o przynoszenie fantów, ciast oraz wszystko to co można wylicytować. Uczniów prosimy, aby w tym dniu przynieśli pieniążki. Serdecznie zapraszamy!

   

 • Jasełka 2017

 • Wigilia  w klasie IV


      
          21 grudnia uczniowie klasy IV spędzili mile czas wraz z kolegami i koleżankami dzieląc się opłatkiem na wigilii klasowej. Niejednej osóbce zakręciła się łezka podczas składania sobie życzeń.Były to niezapomniane chwile, które wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. 

  Marzena Juszczyk

 • „Świąteczna paczka 2017”

   

   

  „ Człowiek jest wielki

  nie przez to, co ma,

  nie przez to, kim jest,

  lecz przez to,

  czym dzieli się z innymi.”

   

        Wolontariusze oraz 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki” ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu kolejny raz zorganizowali akcję na rzecz osób potrzebujących wsparcia, pod nazwą „Świąteczna paczka”. Cieszymy się, że nadal możemy liczyć na mieszkańców, którym losy ludzkie nie są obojętne. Od Was drodzy Państwo uczymy się, że warto pomagać innym. Serdecznie dziekujemy wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie materialne i finansowe. Dzięki Państwa ofiarności udało nam się zorganizować 11 paczek dla rodzin z naszego środowiska. Bez Waszej ofiarności to by się nie udało!

         Bardzo serdecznie pragniemy podziękować Panu  Zbigniewowi Melon- dyr. GS w Postominie, za pozwolenie na zbiórkę żywności w sklepach w Postominie i w Pieszczu, Pani Joannie Sobczyk, właścicielce sklepu ABC w Pieszczu oraz Państwu Bogumile i Jackowi Wituszyńskim, włascicielom sklepu ABC w Postominie.

            Dziękujemy i życzymy wszystkim wesołych, zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego 2016 Roku.

                                                                                     dh. Agnieszka Dyrcz, pwd. M. Banasiak

 • „Betlejemskie Światło Pokoju”

        „W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.  Już  po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew”.  
        My również pragniemy uczestniczyć w tym wydarzeniu, dlatego dnia 20.12.2017r. o godzinie 10.35 gościliśmy  hm.Ryszarda Sobczaka i hm. Annę Cichawa, którzy  przybyli do Szkoły Podstawowej w Pieszczu, aby przekazać 3. Wielopoziomowej Drużynie Harcerskiej  Betlejemskie Światło Pokoju.  Pragnąc podzielić się ze wszystkimi przekazaliśmy BŚP Pani dyr Renacie Mazur -Wojciechowskiej, nauczycielom oraz mieszkańcom okolicznych miejscowości, dzieląc się radosną nowiną i przekazując wartości braterstwa i pokoju. 
             
                                                                       

    dh.A. Dyrcz, pwd. M. Banasiak

 • Betlejemskie Światło

  Informacja!


      Dnia 20.12.2017r. około godziny 11.00 przybędzie do nas Betlejemskie Światło Pokoju, które będzie można odebrać do własnego znicza i zabrać do domu. 
      Życzymy wszystkim, aby Betlejemskie Światło Pokoju przyniosło miłość, radość, zdrowie i spokój  w tym szczególnym bożonarodzeniowym czasie oraz szczęście w Nowym Roku 2018.
                                                    3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „ Promyki”
                                                                     

      dh.A. Dyrcz, pwd. M. Banasiak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć