Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 515284
 • Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :)

  Szkołą Podstawowa z lotu ptaka :) - Obrazek 1

 • - Obrazek 1Kończąc rok szkolny 2017/2018 pragnę gorąco podziękować wszystkim dzieciom, uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz rodzicom uczniów. Całoroczna praca z Wami była prawdziwym wyzwaniem i przyjemnością. Swoja postawą i zaangażowaniem wykazaliście najwyższe wartości jakie może wykazywać człowiek. 

           Uczniom życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.                                                                       

    Dyrektor szkoły

  mgr Renata Mazur –Wojciechowska

 • Pomocna dłoń

  Pomocna dłoń - Obrazek 1Pomocna dłoń - Obrazek 2

  Pomocna dłoń

  Pomocna dłoń - Obrazek 3

  Pomocna dłoń - Obrazek 4Idąc śladem lat ubiegłych w tym roku szkolnym ponownie pomagaliśmy innym.

  Dar zebrany w ramach solidaryzacji, współpracy oraz przyjaźni miedzy

  Szkołą Podstawową w Jarosławcu i Szkołą Podstawową w Pieszczu to kwota 1460 zł. Za okazane serce serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Uczniom, Rodzicom oraz zaproszonym Gościom.

  Dziękujemy.


   

 • Ostatni dzwonek, czyli zakończenie roku szkolnego.

  Ostatni dzwonek, czyli zakończenie roku szkolnego. - Obrazek 1

             Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.

             Sama uroczystość zaczęła się tradycyjnie od odegrania Mazurka Dąbrowskiego. Później Klasa II Szkoły Podstawowej przedstawiła krótki akcent artystyczny. Następnie przemówiła dyrektor szkoły Renata Mazur - Wojciechowska, która dziękowała uczniom, ich rodzicom i oczywiście nauczycielom. Głos zabrała także pani Monika Zielonka, przewodniczący rady rodziców oraz zaproszeni goście. Później nastąpił długo wyczekiwany moment, czyli podsumowanie minionego roku nauki - wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród za aktywności szkolne, stypendiów motywacyjnych oraz nagrody Prezesa Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

              Tego dnia również absolwenci Gimnazjum w Pieszczu pożegnali się z naszą szkołą. Nikt z nas nie był w stanie ukryć wzruszenia, gdy trzeciogimnazjaliści śpiewali "Do widzenia przyjaciele" i zaprezentowali pełną wspomnień prezentację. Pożegnanie wychowawcy z klasą także było bardzo osobiste i emocjonalne.

              Czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcany nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, to również miejsce, gdzie uczniowie spędzają swój czas na rozwijaniu pasji sportowych, czy artystycznych, miejsce codziennych spotkań z przyjaciółmi, miejsce w którym możemy dostrzec i wykształcić w sobie wiele zachowań społecznych.

   

  Magdalena Ochocka – Gastół

  Anna Cholewczyńska

   

               Na ten wakacyjny czas życzymy Wszystkim Uczniom udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

 • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego

  odbędzie się 22 czerwca 2018r.

  o godzinie 9:00.

   - Obrazek 1

  Szanowni Rodzice

  Wzorem lat ubiegłych wystawione zostaną puszki na cele charytatywne (zamiast  kwiatów dla nauczycieli)

  Autobusy w dniu zakończenia roku szkolnego.

  21.06.2018  godz:10:00 22.06.2018 godz: 9:00
  Pałówko 9:30 Chudaczewko 8:00
  Pałowo 9:35 Mazów 8:05
  Pieszcz 9:40 Wilkowice 8:10
    Staniewice 8:20
    Nosalin 8:25
    Staniewice 8:30
    Tyń 8:35
    Pieszcz 8:40
    Pałowo 8:45
    Pałówko 8:50
    Pieszcz 8:55

   

   

 • Przegląd Artystyczny Przedszkolaków

  Przegląd Artystyczny Przedszkolaków - Obrazek 1   

   5 czerwca 2018 roku dzieci z Oddziałów Przedszkolnych kolejny raz wzięły udział w Przeglądzie Artystycznym Przedszkolaków, który odbył się w Centrum Kultury i Sportu w Postominie. Obie grupy startowały w dwóch konkurencjach: teatralnej i muzycznej i obie osiągnęły duże sukcesy. Dzieci młodsze (3-4 latki) zarówno za przedstawienie jak i piosenkę otrzymały miejsca II. Starsza grupa (5-6 latki) natomiast w kategorii muzycznej zajęła miejsce III a w kategorii teatralnej miejsce I.

       Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy sukcesu i odwagi i życzymy powodzenia za rok.

         Wychowawcy:

                                                                                                         Kornelia Pituła

                                                                                                        Monika Zagorodnikow

 • Biwak w Jarosławcu

  Biwak w Jarosławcu - Obrazek 1

  W dniach 6.06 - 8.06.2018 roku uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej w Pieszczu przebywali na biwaku w Ośrodku Wczasowo – Kolonijnym „Przywodny” w Jarosławcu, dzięki uprzejmości Centrum Kultury i Sportu w Postominie i Pana dyrektorowa Marka Leśniewskiego. W czasie biwaku dzieci mogły odpocząć od szkolnej codzienności, zażyć kąpieli słonecznych i wodnych, zwiedzić atrakcje turystyczne Jarosławca, ale przede wszystkim cieszyć się własnym towarzystwem w miłej i przyjaznej atmosferze.

  Dzieci spacerowały brzegiem morza, brodziły w jego przybrzeżnych falach. Uczniowie odwiedzili również atrakcje Aquaparku w Panoramie Morskiej, gdzie pod okiem ratowników i opiekunów korzystali z basenu na świeżym powietrzu, krytego basenu „Wodna Bajka”, rwącej rzeki i licznych zjeżdżalni. Mali turyści podziwiali również piękne okazy egzotycznych motyli w „Krainie Motyli”, w „Papugarni” karmili wolno latające papugi oraz przemierzyli magiczny labirynt zbudowany z luster. Nie obyło się też bez ogniska i grilla, zabaw i gier na placu naszego ośrodka.

  Czas spędzony wspólnie był czasem niezwykłym. Zacieśniły się relacje koleżeńskie w grupie, ale także mogliśmy poznać potęgę dobroci ludzkich serc. To dzięki zaangażowaniu rodziców i osób o wielkim sercu nasz biwak mógł być tak ciekawy i wypełniony atrakcjami.

  Dziękujemy Panu Adamowi Ordon, Państwu Gabrieli i Adamowi Pruske, Państwu Annie i Wojciechowi Gajewskim za jak zwykle ogromne serce, Państwu Zawada - właścicielom Restauracji „Jackowo”, Pani Karolinie Marczak, a także naszym aniołom którzy zawsze nasz wspierają. Dziękuje również Pani Marzenie Juszczyk i Panu Tomaszowi Chabros za pomoc w opiece nad dziećmi podczas biwaku.

  DZIĘKUJEMY BEZ WAS NIE BYŁOBY TAK WSPANIALE!!!

  Magdalena Ochocka – Gastół

 • JESTEŚMY   MISTRZAMI    HUFCA

  JESTEŚMY   MISTRZAMI    HUFCA - Obrazek 1

  W dniach 8-10 czerwca w Stanicy Harcerskiej „Leśna Polana” w Jarosławcu odbył się XI Zlot Hufca ZHP im. WOP w Sławnie, na którym członkowie gromad i drużyn rozpoczęli przygotowania do letnich wędrówek. „Wakacje z plecakiem” zainaugurowano apelem oraz odczytaniem rozkazu specjalnego komendanta hufca. Następnie uczestnicy zlotu wzięli udział w ognisku, prezentując swoje osiągnięcia w mijającym roku harcerskim. Na nim także ogłoszono wyniki turnieju „Mistrzowie Hufca ZHP Sławno”. W gronie tegorocznych zwycięzców znalazła się: 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Promyki” z Pieszcza prowadzona przez pwd. Małgorzatę Banasiak oraz dh Agnieszkę Dyrcz.

  Tego dnia drużyny organizowały  obrzędowe zbiórki, na których najmłodsi składali Obietnicę Zucha i Przyrzeczenie Harcerskie, stając się pełnoprawnymi członkami Związku Harcerstwa Polskiego – organizacji obchodzącej setną rocznicę utworzenia. Sobotnie przedpołudnie, zgodnie z tradycją, poświęcone jest Festiwalowi Piosenki Zuchowej i Harcerskiej „Gama”. Udział w nim wzięli zuchy, harcerze i harcerze starsi, występując w dwudziestu jeden prezentacjach, przedstawiając piosenkę harcerską i turystyczną.  Uzupełnieniem popołudniowych zajęć, była prezentacja przygotowana przez członków 12. Leśnej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Drzewianie” ze Sławna, na której można było zapoznać się z zasadami bezpiecznego biwakowania, udzielania pierwszej pomocy i odpowiedniego przygotowania się do wyruszenia na wakacyjną wędrówkę, której nieodłącznie musi towarzyszyć maskotka drużyny. Jednym z zadań przedzlotowych było właśnie własnoręczne wykonanie „kompana” podróży, wizualnie nawiązującego do specyfiki danej jednostki. Kolejnym punktem programu zlotu była wędrówka po Jarosławcu, czyli czas do dyspozycji drużyn i chwila relaksu przed „Marszem na stulecie” – jednego z elementów propozycji programowej sławieńskiego hufca przygotowanej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy powołania ZHP.  XI Zlot Hufca ZHP Sławno zakończono apelem podsumowującym, na którym drużynowym wręczono Listy Gratulacyjne przyznane przez hm. Elizę Gilewską – druhnę komendant Chorągwi Zachodniopomorskiej w Szczecinie.

  Mamy nadzieję, że nasze Zuchy i Harcerze będą zmotywowani do działania w następnym roku szkolnym a nazwa ,,Mistrzowska Drużyna” zobowiązuje pozytywnie.

  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI

  Z harcerskimi pozdrowieniami  „Czuwaj” pwd. Małgorzata Banasiak oraz dh.Agnieszka Dyrcz

 • Projekty Edukacyjne 2018

  Projekty Edukacyjne 2018 - Obrazek 1

        Dzień, w którym prezentowane są projekty edukacyjne jest  jednym z najważniejszych w naszej szkole. Uczniowie, nauczycie, rodzice i zaproszeni goście- wszyscy wystrojeni i podekscytowani. A dlaczego? Dlatego ,że praca metodą projektu edukacyjnego jest czymś więcej niż wymogiem stawianym szkole przez władze oświatowe, to także szansa na rzeczywisty rozwój ucznia i nauczyciela. Podczas tego jednego dnia uczniowie klasy II i III gimnazjum przedstawili nam wynik swojej całorocznej pracy, a z duma należy przyznać, że poziom z roku na rok jest coraz wyższy.

  Mieliśmy zaszczyt obejrzeć aż osiem projektów:

  1.  ,,Matematyka w architekturze’’

  Opiekun: Marzena Juszczyk

  Grupę tworzyły:

  Agnieszka Pszon

  Sandra Sobczak

  Wiktoria Bojkowska

  Klaudia Majrowska

  1. ,,Poczuj ,,chemię’’ do chemii

  Opiekun: Anna Chabros

  Grupę tworzyli:

  Julia Lisek

  Anna Gołojuch

  Julia Czarnowska

  Amanda Zielonka

  Kacper Surma

  Sebastian Surma

  1. ,,Rozprzestrzenianie się dźwięku’’

  Opiekun: Łukasz Juszczyk

  Grupę tworzą:

  Marcin Haryński

  Mateusz Haryński

  Marcel Szczepański

  Krystian Szczepański

  Hubert Topólski

  Jakub Wilbik

  1. ,,Baju baj” – piszemy
   i ilustrujemy książkę dla dzieci

  Opiekun: Anna Cholewczyńska

  Grupę tworzą:

  Wiktoria Wanago

  Magdalena Machelska

  Iga Nowakowska

  Amelka Opałka

   

  1. ,,Dzień małego olimpijczyka”

  Opiekun: Artur Struś

  Grupę tworzyli:

  Klaudia Żakowska

  Szymon Pakos

  Jakub Nożyński

  Jakub Miszczak

  1. ,,Oprogramowanie jest wszędzie’’

  Opiekun: Łukasz Juszczyk

  Grupę tworzyli:

  Oliwia Szwiec

  Oliwia Chowaniak

  Adam Rudzki

  Mateusz Wojciechowski

  Adrian Erward

  1. ,,Chemia z efektem’’

  Opiekun: Anna Chabros

  Grupę tworzyły:

  Patrycja Pawłowska

  Dagmara Kaczyńska

  Katarzyna Łukasik

  Bernadetta Ficher

  Laura Słodzińska

  Nikola Macholl

  1. ,,Święta, których nie znacie z krajów anglojęzycznych’’

  Opiekun: Małgorzata Krajewska-Rigall

  Grupę tworzyły:

  Weronika Nowak

  Wiktoria Kozdra

  Julia Hutman

  Magdalena Mazurek

   

  Miło nam było brać udział w tak prestiżowym przedsięwzięciu. Bardo dziękujemy uczniom, nauczycielom. Dziękujemy za obecność Pani Emilii Foryś, Panu Danielowi Pakos oraz Panu Zenonowi Morka.

   

  Anna Chabros

   

 • IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O GMINIE POSTOMINO

  IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O GMINIE POSTOMINO - Obrazek 1

  Do jakiego pobrzeża należy północna część Gminy Postomino? W jakiej miejscowości znajduje się Galeria Rybacka? Na te pytania i wiele innych odpowiadali uczestnicy
  IV GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O GMINIE POSTOMINO.

  W dniu 29 maja b.r. już po raz czwarty uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Postomino walczyli o miano drużyny, która może poszczycić się znakomitą wiedzą na temat gminy, funkcjonowania samorządu, historii i geografii.

  Do konkursu zgłosiły się 4 drużyny ze szkoły podstawowej w : Postominie, Jarosławcu, Staniewicach i Pieszczu. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania zawarte w teście, rozpoznać zabytki na fotografiach a także ułożyć puzzle przedstawiające naszą gminną maskotkę.

  Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Postominie, której opiekunem była Pani Renata Hazy. Miejsce drugie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu, której opiekunem była Pani Agnieszka Rogulska oraz Pani Wiesława Dudzińska. Miejsce trzecie zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Staniewicach, której opiekunem była Pani Ania Mazurek. Zaś miejsce czwarte przypadło w tym roku drużynie z Pieszcza, której opiekunem była Pani Anna Chabros.

  Gratulacje laureatom konkursu w imieniu Wójta Gminy Postomino Pana Janusza Bojkowskiego złożyła Pani Aleksandra Kurek.

  W nagrodę, zwycięzcy otrzymali – namioty, zegarki sportowe, łyżworolki oraz głośniki bezprzewodowe i pamiątkowe dyplomy. Upominki otrzymały także Panie przygotowujące dzieci do konkursu.

  Nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Postomino za co serdecznie dziękujemy. Uśmiechy na twarzach dzieci wskazywały, że upominki bardzo przypadły im  do gustu.

  Anna Chabros

 • Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce

  Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce - Obrazek 1

     Gimnazjalistki z Pieszcza rewelacyjnie zaprezentowały się w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce.  Z dziesięciu przeprowadzonych konkurencji nasze zawodniczki wygrały aż siedem. W czterech konkurencjach zostały ustanowione nowe rekordy szkoły i poprawione ,,życiówki”.

  Klasyfikacja końcowa i wyniki dziewcząt:

  Bieg na 100m.       Amanda Zielonka - I miejsce (wynik el. 13,6 ; wynik biegu finałowego 13,5s) RS

                                  Inga Wal -  III miejsce  (14,2s)

                                  Dagmara Kaczyńska  - VI miejsce (14,4s)

  Bieg na 300m.      Amanda Zielonka – I miejsce (wynik :  48,52RS

  Bieg na 1000m.    Patrycja Pawłowska – III miejsce (wynik: 4.22,2)

  Skok w dal             Dagmara Kaczyńska – I miejsce (wynik: 4,38m)

  Skok wzwyż           Magdalena Mazurek – I miejsce (wynik: 145cm.) RS

  Pchnięcie kulą       Anna Gołojuch – I miejsce (wynik: 8,34m)

                                   Julia Lisek – III miejsce ( wynik: 6,82)

  Sztafeta 4x100m   Inga Wal, Magdalena Mazurek, Dagmara Kaczyńska, Amanda Zielonka – I miejsce (wynik: 57,3s) RS

  Wśród chłopców najlepsze wyniki uzyskali:

  Szymon Pakos II miejsce w biegu na 2000m. z czasem  7.56,91

  Kacper Surma III miejsce w biegu na 2000m. z czasem 9.07,98

  Adrian Erwardt IV miejsce w biegu na 1000m (czas: 3.24,95)

  Sebastian Surma VI miejsce w biegu na 300m (czas: 48,64)

  Sztafeta 4x100m. w składzie : Erwardt Adrian, Surma Sebastian, Surma Kacper i Szymon Pakos z czasem  54,76s. zdobyła II miejsce

            Zawody rozegrano 25 maja na stadionie im. Zbigniewa Galka w Postominie a finały wojewódzkie dla

  zwycięzców eliminacji powiatowych odbędą się w Goleniowie 12 czerwca 2018r.

 • - Obrazek 1

 • Wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego „W labiryntach”

  Wycieczka do gospodarstwa edukacyjnego „W labiryntach” - Obrazek 1

   

      4 czerwca uczniowie klas II, IV, V i VI szkoły podstawowej wyjechali do Paprot, gospodarstwa agroturystycznego. Paproty to miejscowość zlokalizowana w zacisznym zakątku gminy Malechowo, w otoczeniu lasów bogatych w runo z dala od zgiełku ulic i smogu. Na naszych uczniów czekały: gry i zabawy labiryntowe, rzucanie się napełnionymi balonami z wodą, bańki mydlane a na końcu pyszne kiełbaski z grilla.

  To był bardzo mile spędzony czas, a nasi uczniowie zrozumieli jak ważna jest współpraca w grupie i dobre nastawienie do zabawy. Natomiast  my nauczyciele choć przez chwilę poczuliśmy się jak dzieci. 

   

  Marzena Juszczyk

 • Bal gimnazjalny 2018 r.

  Bal gimnazjalny 2018 r. - Obrazek 1

     25 maja uczniowie trzecich klas gimnazjalnych z terenu gminy Postomino mięli zaszczyt uczestniczyć w pierwszym Balu Gimnazjalnym. To profesjonalnie zorganizowane przyjęcie odbyło się w CKiS w Postominie. Przy muzyce, wyśmienitych potrawach oraz w znakomitym towarzystwie kolegów z klasy upłynął czas aż do samej północy. Wszyscy uczniowie w ramach integracji odtańczyli wspólny taniec tzw. „Belgijkę”. Młodzież, która do samego końca oblegała parkiet była najlepszym dowodem na wspaniale spędzony wieczór. Dziękujemy za podjętą inicjatywę Panu Markowi Leśniewskiemu i mamy nadzieję, że ten bal stanie się tradycją w naszej gminie.

  Anna Cholewczyńska

 • „Gramatyka bez granic”

  „Gramatyka bez granic” - Obrazek 1

       23 maja uczennice klasy II Gimnazjum Weronika Nowak, Julka Lisek i Oliwia Szwiec wzięły udział w Gminnym Konkursie „Gramatyka bez granic” organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych z Korlina. Dziewczyny dzielnie reprezentowały naszą szkołę i zmagały się za zagadnieniami fleksji, składni oraz słowotwórstwa.

  Anna Cholewczyńska

 •     - Obrazek 1

    26 maja Patrycja Pawłowska z III Gimnazjum reprezentowała naszą szkołę na kolejnym już etapie Amatorskiego Ruchu Artystycznego  - Powiatowym Przeglądzie Solistów i Zespołów Estradowych w Darłowie. Uczennica zaprezentowała utwór pt. „Nie wie nikt” Moniki Urlik.

  Anna Cholewczyńska

 •    Wycieczka  do osady średniowiecznej

     Wycieczka  do osady średniowiecznej - Obrazek 1

         W ramach realizacji programu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  uczniowie  Szkoły Podstawowej w Pieszczu mogli podziwiać średniowieczną osadę. Woj Bork oprowadził nas po rozległych terenach, malowniczo położonych wśród lasów i łąk. Zabudowa z rozległego okresu –od neolitu do średniowiecza przedstawiała się okazale. Przekraczając bramę wejściową już ma się wrażenie przeniesienia w czasie. Nasi uczniowie mogli tu „połowić rybki”, sprawdzić na sobie jak to jest być zakutym w dyby. Co odważniejsi chłopcy  popróbowali  swych sił w pojedynku rycerskim . Szyszaki z czasów Mieszka I były chętnie przymierzane . Kolczugi natomiast rzadziej, zapewne z racji wagi. Nawet  niektóre dziewczęta   próbowały strzelić do celu z łuku. Duże zainteresowanie naszej młodzieży wzbudziły podpłomyki. Każdy uczeń mógł samodzielnie rozwałkować kawałek ciasta i upiec nad ogniskiem. Podobno z miodem najlepsze . Faktycznie zwolenników takiej wersji było więcej. Podczas naszego pobytu Woj Bork opowiadał nam o czasach wczesnego średniowiecza,  w co ludzie się ubierali , jakie nosili ozdoby, czym się zajmowali. Liczne przedmioty codziennego użytku zgromadzone w osadzie pobudzają wyobraźnię. Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani zgromadzonymi eksponatami. Pod koniec naszego pobytu wszyscy  z ogromną przyjemnością wzięli udział w grach i zabawach, oczywiście tych popularnych przeszło  tysiąc lat temu. Ta żywa lekcja historii poszerzyła naszą wiedzę oraz wzbudziła zainteresowanie naszymi dziejami z czasów pierwszych Piastów. Po raz kolejny staraliśmy się zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i pokazać, że samodzielnie możemy wykonać potrzebna rzeczy do zabawy, np. worek do „boksowania”. Prosta rzecz, a bardzo pomaga rozładować nadmiar energii. Oby więcej takich lekcji.                                         

     L. Łyczko, M. Banasiak   

   

   

                                                                                                                                                         

   

   

 • Cyberprzemoc- warsztaty w SP Pieszcz

  Cyberprzemoc- warsztaty w SP Pieszcz - Obrazek 1

  Pracownia Badań Społecznych „SONDA” dnia 23.05.2018r. W Szkole Podstawowej w Pieszczu, przeprowadziła zajecia profilaktyczne 3 warsztatów dla uczniów kl. II i III, V i VII oraz VI z tematyki „Cyberprzemoc, zagrożenia w sieci”.

  Uczniowie mogli czynnie uczestniczyć w warsztatach oraz dzielić się swoimi doswiadczeniami. Prowadzaca poruszyła zagadnienie i problemy, z którymi boryka się współczesna szkoła, młodzież, a także uświadomiła stopień zagrożenia uzależnieniem od internetu/ gier oraz niebezpieczeństwa występujące w Internecie.

  Warsztaty mogły odbyć się dzięki wsparciu GKRPA w Postominie, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

  M. Banasiak

 • WYJAZD DO FILHARMOII

  WYJAZD DO FILHARMOII - Obrazek 1

       W ramach projektu „Zachowaj trzeźwy umysł”, zorganizowany był wyjazd do Filharmonii Koszalińskiej na koncert pt.: „Historia muzyki na wesoło”. Wyjazd był też nagrodą dla uczestników ubiegłorocznego przeglądu profilaktycznych form artystycznych „Nie – dla uzależnień”, za przygotowanie programu artystycznego. Nasza grupa teatralna „ANIGAJ” zajęła II  miejsce w przeglądzie form teatralnych i dzięki temu miała okazję podziwiać wspaniały spektakl w Filharmonii Koszalińskiej. Muzycy wspierani przez dzieci ze szkoły muzycznej dali prawdziwy popis dobrego humoru i warsztatu artystycznego.   

  Joanna Stempień                 

 • CZYTANIE NA ŚNIADANIE

  We wtorek, 15.maja, odbyła się akcja „ Czytanie na śniadanie”. Miejscem wydarzenia był pobliski plac zabaw. W przedsięwzięciu wzięła udział cała szkoła, poczynając od przedszkola, kończąc na III gimnazjum. Uczniom towarzyszyli nauczyciele.

  Każdy wziął ze sobą koc i ulubioną książkę. W przerwie czytania robiliśmy wspólnie kanapki. Wszystkim bardzo smakował posiłek na świeżym powietrzu. Pomysł „ Czytania na śniadanie” spodobał się wszystkim. Była to przyjemna chwila relaksu z ulubioną lekturą, nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli i wychowawców.

  Akcję „ Czytania na śniadanie”chcemy powtórzyć w przyszłym roku szkolnym.

  Będzie coś dla ciała i dla ducha.

  Beata Wrotniak

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć