Nawigacja

Absolwenci

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Mapa

liczba odwiedzin: 544918
 •    Wycieczka  do osady średniowiecznej

     Wycieczka  do osady średniowiecznej - Obrazek 1

         W ramach realizacji programu profilaktycznego Zachowaj Trzeźwy Umysł  uczniowie  Szkoły Podstawowej w Pieszczu mogli podziwiać średniowieczną osadę. Woj Bork oprowadził nas po rozległych terenach, malowniczo położonych wśród lasów i łąk. Zabudowa z rozległego okresu –od neolitu do średniowiecza przedstawiała się okazale. Przekraczając bramę wejściową już ma się wrażenie przeniesienia w czasie. Nasi uczniowie mogli tu „połowić rybki”, sprawdzić na sobie jak to jest być zakutym w dyby. Co odważniejsi chłopcy  popróbowali  swych sił w pojedynku rycerskim . Szyszaki z czasów Mieszka I były chętnie przymierzane . Kolczugi natomiast rzadziej, zapewne z racji wagi. Nawet  niektóre dziewczęta   próbowały strzelić do celu z łuku. Duże zainteresowanie naszej młodzieży wzbudziły podpłomyki. Każdy uczeń mógł samodzielnie rozwałkować kawałek ciasta i upiec nad ogniskiem. Podobno z miodem najlepsze . Faktycznie zwolenników takiej wersji było więcej. Podczas naszego pobytu Woj Bork opowiadał nam o czasach wczesnego średniowiecza,  w co ludzie się ubierali , jakie nosili ozdoby, czym się zajmowali. Liczne przedmioty codziennego użytku zgromadzone w osadzie pobudzają wyobraźnię. Nasi uczniowie byli bardzo zainteresowani zgromadzonymi eksponatami. Pod koniec naszego pobytu wszyscy  z ogromną przyjemnością wzięli udział w grach i zabawach, oczywiście tych popularnych przeszło  tysiąc lat temu. Ta żywa lekcja historii poszerzyła naszą wiedzę oraz wzbudziła zainteresowanie naszymi dziejami z czasów pierwszych Piastów. Po raz kolejny staraliśmy się zachęcić dzieci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i pokazać, że samodzielnie możemy wykonać potrzebna rzeczy do zabawy, np. worek do „boksowania”. Prosta rzecz, a bardzo pomaga rozładować nadmiar energii. Oby więcej takich lekcji.                                         

     L. Łyczko, M. Banasiak   

   

   

                                                                                                                                                         

   

   

 • Cyberprzemoc- warsztaty w SP Pieszcz

  Cyberprzemoc- warsztaty w SP Pieszcz - Obrazek 1

  Pracownia Badań Społecznych „SONDA” dnia 23.05.2018r. W Szkole Podstawowej w Pieszczu, przeprowadziła zajecia profilaktyczne 3 warsztatów dla uczniów kl. II i III, V i VII oraz VI z tematyki „Cyberprzemoc, zagrożenia w sieci”.

  Uczniowie mogli czynnie uczestniczyć w warsztatach oraz dzielić się swoimi doswiadczeniami. Prowadzaca poruszyła zagadnienie i problemy, z którymi boryka się współczesna szkoła, młodzież, a także uświadomiła stopień zagrożenia uzależnieniem od internetu/ gier oraz niebezpieczeństwa występujące w Internecie.

  Warsztaty mogły odbyć się dzięki wsparciu GKRPA w Postominie, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!

  M. Banasiak

 • WYJAZD DO FILHARMOII

  WYJAZD DO FILHARMOII - Obrazek 1

       W ramach projektu „Zachowaj trzeźwy umysł”, zorganizowany był wyjazd do Filharmonii Koszalińskiej na koncert pt.: „Historia muzyki na wesoło”. Wyjazd był też nagrodą dla uczestników ubiegłorocznego przeglądu profilaktycznych form artystycznych „Nie – dla uzależnień”, za przygotowanie programu artystycznego. Nasza grupa teatralna „ANIGAJ” zajęła II  miejsce w przeglądzie form teatralnych i dzięki temu miała okazję podziwiać wspaniały spektakl w Filharmonii Koszalińskiej. Muzycy wspierani przez dzieci ze szkoły muzycznej dali prawdziwy popis dobrego humoru i warsztatu artystycznego.   

  Joanna Stempień                 

 • CZYTANIE NA ŚNIADANIE

  We wtorek, 15.maja, odbyła się akcja „ Czytanie na śniadanie”. Miejscem wydarzenia był pobliski plac zabaw. W przedsięwzięciu wzięła udział cała szkoła, poczynając od przedszkola, kończąc na III gimnazjum. Uczniom towarzyszyli nauczyciele.

  Każdy wziął ze sobą koc i ulubioną książkę. W przerwie czytania robiliśmy wspólnie kanapki. Wszystkim bardzo smakował posiłek na świeżym powietrzu. Pomysł „ Czytania na śniadanie” spodobał się wszystkim. Była to przyjemna chwila relaksu z ulubioną lekturą, nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli i wychowawców.

  Akcję „ Czytania na śniadanie”chcemy powtórzyć w przyszłym roku szkolnym.

  Będzie coś dla ciała i dla ducha.

  Beata Wrotniak

 • Kiermasz taniej książki

  Kiermasz taniej książki - Obrazek 1

   

       W ostatnich dwóch tygodniach odbywał się kiermasz ciekawej i taniej książki. Wśród zainteresowanych najczęściej byli uczniowie z klas I- III SP. Padł rekord podczas kupowania książek. Malwina Łyczko zakupiła 14 pozycji, zaś Marysia Pieniążek 9. Kiermasz trwa do 30.05.2018r.

   

  Beata Wrotniak

 • „Weź i czytaj...”

   

  „Weź i czytaj...” - Obrazek 1

      To, że uczniowie lubią czytać w naszej szkole już wiemy. Okazuje się, że czytać można o różnych porach i w różnych miejscach. Przekonaliśmy się, że nawet przerwa między lekcjami jest korzystnym momentem na to zajęcie.

  Podziwiamy i gratulujemy!

   

  Beata Wrotniak

 •         XXII Bieg Święców w Sławnie

                      XXII Bieg Święców w Sławnie - Obrazek 1 

  W sobotę 19 maja odbyły się w Sławnie imprezy biegowe pod wspólną nazwą:  XXII Bieg Święców. 

   Do rywalizacji na dystansach od 100 do 600 metrów przystąpiło ponad czterysta zawodniczek i zawodników podzielonych na kategorie wiekowe od przedszkolaków z rocznika 2013 do młodzieży szkół średnich rocznika 2001.

               W biegu dziewcząt w kategorii 2003-2004 na dystansie 600 metrów zwyciężyła Amanda Zielonka a Magdalena Mazurek zajęła wysokie szóste miejsce.

 • KONKURS PLASTYCZNY - pt. „ MIKOŁAJEK NADMORSKI”

  KONKURS PLASTYCZNY - pt. „ MIKOŁAJEK NADMORSKI” - Obrazek 1

   W maju został rozstrzygnięty konkurs przeprowadzony w ramach innowacji pedagogicznej pt. „ CZYTAM- ROZUMIEM- PISZĘ I UMIEM W ŚWIECIE BAŚNI, LEGEND I MITÓW”. Innowacja realizowana jest w Szkole Podstawowej podczas lekcji języka polskiego oraz plastyki. Na zajęciach, których motywem przewodnim była legenda pt. „ MIKOŁAJEK NADMORSKI” plastycznym zadaniem było stworzenie wizerunku Panny Wodnej lub bursztynowej korony opisanych w poznanej legendzie.

  Nagrodzone prace

  I miejsce: Gabrysia Bukowska klasa VI

  I miejsce: Zuzia Glina klasa IV

  II miejsce: Klaudia Padewska klasa IV

  III miejsce: Adrian Rosiak klasa: VI

  Wyróżnienia: Mateusz Łomża klasa VI, Joanna Zielonka klasa IV, Bartłomiej Kowal klasa V

   

  Wszyscy wymieni uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

 • Nocowanie w szkole

  Nocowanie w szkole - Obrazek 1

    18 maja uczniowie oddziału przedszkolnego (opiekun p. Kornelia Pituła), klasy II Sp (opiekun p. Magdalena Ochocka-Gastół) i IV Sp(opiekun p. Marzena Juszczyk) postanowili spotkać się w szkole, aby wspólnie spędzić w niej noc. Zaczęliśmy od grilla, który specjalnie na tę okazję przynieśli Państwo Gastół. Dzieci chętnie jadły kolację na świeżym powietrzu. Humory wszystkim dopisywały. Oprócz tego w klasach można było obejrzeć ciekawe filmy pałaszując przy tym popcorn. Dla najbardziej energicznych czekała dyskoteka. Rano wstaliśmy wszyscy bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi. Nawet sprzątanie klas nie zepsuło nam humoru. Wszyscy z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do domu.

  opracowała Marzena Juszczyk

 • LEKTURA W PUDEŁKU

   kreatywna pedagogika

   - Obrazek 1

   

   

  A oto LEKTURA W PUDEŁKU.

           Uczniowie na podstawie książki, którą przeczytali, mogli sami wyczarować taki świat, jaki sobie wyobrazili. W pudłach znalazł się Mikołajek i grupa jego wiernych przyjaciół. Ponad to odnaleźć możemy szkołę, klasę szkolną oraz boisko.  Wyobraźnia i serce miały tu największą wagę. Każde z pudełek prezentuje kolejny rozdział lektury pt.” Mikołajek”. Przy każdym wieczku znajduje się tytuł wybranego rozdziału poznanej lektury. Czwartaki podczas lekcji języka polskiego opowiadały o wybranym rozdziale, który odwzorowali w swoim pudełku.

  A oto LEKTURA W PUDEŁKU.

           Uczniowie na podstawie książki, którą przeczytały, mogły same wyczarować taki świat, jaki sobie wyobraziły. W pudłach znalazł się Mikołajek i grupa jego wiernych przyjaciół. Ponad to odnaleźć możemy szkołę, klasę szkolną oraz boisko.  Wyobraźnia i serce miały tu największą wagę. Każde z pudełek prezentuje kolejny rozdział lektury pt.” Mikołajek”. Przy każdym wieczku znajduje się tytuł wybranego rozdziału poznanej lektury. Czwartaki podczas lekcji języka polskiego opowiadały o wybranym rozdziale, który odwzorowali w swoim pudełku.

   - Obrazek 2

 • KOLONIA LETNIA  - 2018 R.

  Pieszcz, dnia 07.05.2018 r.

  KOLONIA LETNIA  - 2018 R.

  Szanowni Państwo,

           Uprzejmie informujemy, że podczas tegorocznych wakacji uczniowie szkół z terenu Gminy Postomino będą mogli wyjechać na 10-dniową kolonię                              do:                            

                                    MUSZYNY ( Beskid Sądecki).

   

  Kolonia odbędzie się w terminie:             22-31 sierpnia 2018 r.

  Uczestnikami kolonii mogą być uczniowie klas IV –VII szkoły podstawowej  i II gimnazjum.

  W przypadku gdy liczba chętnych do wyjazdu uczniów przekroczy przydział miejsc dla danej szkoły, do wypoczynku będą kwalifikowani uczniowie, którzy do tej pory nie uczestniczyli w koloniach organizowanych przez Wójta Gminy Postomino.

           Rodzice dzieci zobowiązani będą do pokrycia części kosztów związanych z pobytem na kolonii w wysokości 480,00 zł.  Wpłaty mogą być dokonywane po zakończeniu kwalifikacji uczestników.

  Rodzice wyjeżdżających na kolonię uczniów winni zapewnić dziecku odpowiednio dobrany strój i obuwie, a także obowiązkowo dowód osobisty lub paszport !!!,   uprawniające do wyjazdu dzieci za granicę  ( na Słowację).   

  Wyjeżdżający uczniowie zobowiązani są zabrać ze sobą legitymację szkolną.

  Program kolonii

 • CZYTANIE NA ŚNIADANIE

   

   

  Dnia 15 maja (wtorek) od godziny 9.50 do godziny10.35

  planowane jest wyjście na pobliski plac zabaw w związku z akcją „CZYTANIE NA ŚNIADANIE”.

  Bardzo proszę o zabranie koca, ulubionej książki oraz coś

  na przekąskę.

   

   

   

   

   

   

   

  Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze!”

  Bibliotekarz

  Beata Wrotniak

 • WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI

  WYCIECZKA DO LEŚNICZÓWKI - Obrazek 1

  Dnia 07.05.2018r. dzieci z  oddziałów przedszkolnych odwiedziły leśniczówkę w Chudaczewku. W nadleśnictwie, na przedszkolaków czekała Pani leśniczy, która przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat zasad zachowania się w lesie. Maluchy uważnie obserwowały naturalny, leśny świat roślin i zwierząt. Atrakcją  była również leśna ścieżka edukacyjna dla dzieci. Wspólny spacer zakończył się ogniskiem.  Przedszkolakom ogromną radość sprawiły również zwierzęta znajdujące się w okolicy, tj. strusie, kozy i konie. Dzieciaczki głaskały je i karmiły. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i pomoc w wycieczce Panu Leśniczemu oraz Pani Ewie i Kasi Łukasik. Dziękujemy!

                                                                                                            Monika Zagorodnikow

 • Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 

  Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja 

  w Szkole Podstawowej

   w Pieszczu
   

  Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja  - Obrazek 1

   

           W poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r, . odbył się apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem swoich wychowawców.

   Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Oliwia Szwiec uczennica klasy II gimnazjum zaprezentowała krótką historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Apel zakończył film animowany dotyczący historii Polski oraz melancholijna piosenka „Miejcie Nadzieję” Jacka Wójcickiego, która wprowadziła nas w zadumę. Wszystkim obecnym uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia.
         Po zakończeniu apelu zabrała glos dyrektor Renata Mazur-Wojciechowska, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów tego święta.
  Było to wzruszające i ważne chwile dla naszej szkoły.

                                                                                                                  Marzena Juszczyk

  Alicja Bukowska

 • Lapbooki – kreatywna pedagogika

  Lapbooki – kreatywna pedagogika - Obrazek 1

      Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia. Skoro lapbook jest książką to musi mieć swój tytuł i treść.

  Uczniowie II klasy gimnazjalnej wykonali lapbooki związane z poznaną lekturą pt. „Kamienie na Szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Dodatkowo wykonali profile facebookowe głównych bohaterów.

   Prace można oglądać na dolnym korytarzu. Zapraszam.

  Anna Cholewczyńska

 • PODZIĘKOWANIE

  PODZIĘKOWANIE

  Wolontariusze,harcerze i zuchy ze Szkoły Podstawowej w Pieszczu wraz z rodziną ze Sławna, poszkodowaną w pożarze, serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną, za okazałe wsparcie oraz wszelką pomoc.

  Dzięki Państwu zgromadziliśmy wiele cennych rzeczy potrzebnych do codziennego życia, które bardzo pomogły w tych pierwszych, najtrudniejszych dniach. Z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”  Jan Paweł II

                                                     3.Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Promyki”oraz                wolontariusze  Szkoły Podstawowej w Pieszczu

 • ,,JESTEM  EKO’’

  ,,JESTEM  EKO’’ - Obrazek 1

     Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom  i jednorazowym akcjom. Setki milionów ludzi na całym świecie świętuje 22 kwietnia Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Niestety, czasem dzień Ziemi może przybierać formę grzecznej, nudnej akademii organizowanej przez miejskie władze czy dyrekcje szkoły, gdzie padają jedynie banały o potrzebie dokręcania kranu czy nierzucaniu papierków na trawnik.
  Dlatego 3. Wielopoziomowa Drużyna Harcerska ,, Promyki’’ wraz z opiekunami zachęciła do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Wszystkie klasy Oddziału Przedszkolnego oraz klasy 1-3 wraz z wychowawcami Szkoły Podstawowej w Pieszczu wyszły ze szkoły do Przyrody. Kolorowym korowodem z hasłami, okrzykami i  kwiatami w rękach przemierzaliśmy ulice naszej miejscowości przypominając mieszkańcom o ważnych hasłach ekologicznych, a oto niektóre z nich:

  1..Środowisko ponad wszystko!

   2.Świat zadymiony, ma same złe strony.

   3.Na ochronie środowiska, twoje zdrowie zyska.

   4.Niszczymy las, nie będzie nas.

   5.Okaż kulturę i chroń naturę.

   6.Każdemu sercu bliska, ochrona środowiska

   7.Ekologicznie znaczy logicznie.

   8.Czyste środowisko, najlepsze uzdrowisko.

   9.Narodzie, pomóż przyrodzie!

   10.Pudełko po soku, zegnij wzdłuż boku.

   11.Oszczędzaj naturę, zbieraj makulaturę.

   12.Nie wyrzucaj jak leci, wszystkiego do śmieci.

   13.Dbaj o przyrodę, zakręcaj wodę.

   14.Polaku młody, nie marnuj wody!

  Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi dlatego dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w naszym marszu oraz ich opiekunom oraz ich opiekunom.

   

  pwd Małgorzata Banasiak

  dh Agnieszka Dyrcz

 • Turniej Piłki Nożnej - Lejkowo

  Turniej Piłki Nożnej - Lejkowo - Obrazek 1

 • Egzaminy gimnazjalne 2018

  Egzaminy gimnazjalne 2018 - Obrazek 1

        Jak co roku uczniowie gimnazjalnej klasy III pisali Egzamin Gimnazjalny. Pierwszego dnia zmagali się z przedmiotami humanistycznymi – językiem polskim, wiedzą o społeczeństwie oraz historią. Drugiego dnia prezentowali wiedzę z bloku przyrodniczego, sprawdzano wiadomości z zakresu biologii, chemii, fizyki, geografii oraz królowej nauk matematyki. Trzeci dzień to zadania i praca z językami obcymi niemieckim oraz angielskim.

 • Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych.

  Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. - Obrazek 1     

  Drużyna dziewcząt reprezentująca Szkołę Podstawowową w Pieszczu zajęła XI miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 17 kwietnia w Gryfinie z udziałem najlepszych zespołów wyłonionych w zawodach powiatowych województwa zachodniopomorskiego

      Skład zespołu z Pieszcza: Amanda Zielonka, Patrycja Pawłowska, Nikola Macholl, Laura Słodzińska i Magdalena Mazurek (rezerwowa).

                                                                                                                         A. Struś

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pieszczu
  Pieszcz 46
  76 - 113
  Postomino
 • 59 810 86 96
  511 783 966

Galeria zdjęć